5140-G132-K1M1-A1S0TN-50A CIRC BRKR THRM
Mfr Part #:
5140-G132-K1M1-A1S0TN-50A
Mfr Name: E-T-A
E-T-A
Description:
CIRC BRKR THRM
Stock on Request
5140-G132-K1M1-A1S0TN-50A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Breaker Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
5140-G132-K1M1-A1S0TN-50A Description
Short technical summary and product information.
CIRC BRKR THRM
5140-G132-K1M1-A1S0TN-50A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
5140-G132-K1M1-A1S0TN-50A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
5140-G233-J3M1-M6S5TG-50A
5140-G233-J3M1-M6S5TG-50A
E-T-A
View Part
5140-G133-J1M1-B5S0TN-50A
5140-G133-J1M1-B5S0TN-50A
CIR BRKR THRM 50A 200VAC 28VDC
View Part
5140-G233-J1M1-M6S0TN-50A
5140-G233-J1M1-M6S0TN-50A
CIR BRKR THRM 50A 200VAC 28VDC
5140-G334-J1M1-K5S0TN-50A
5140-G334-J1M1-K5S0TN-50A
CIR BRKR THRM 50A 200VAC 28VDC