RF240A2JEGA CONN 2.4 J FLNG MNT 2HOLE
Mfr Part #:
RF240A2JEGA
Mfr Name: BULGIN COMPONENTS
BULGIN COMPONENTS
Description:
CONN 2.4 J FLNG MNT 2HOLE
Stock on Request
RF240A2JEGA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Center Contact Material
Connector Style
Connector Type
Contact Termination
Fastening Type
Frequency
Housing Color
Impedance
Mounting Feature
Mounting Type
Number of Ports
Shield Termination
RF240A2JEGA Description
Short technical summary and product information.
CONN 2.4 J FLNG MNT 2HOLE
RF240A2JEGA Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
RF240A2JEGA Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RF240A4JCCA
RF240A4JCCA
BULGIN COMPONENTS
CONN 2.4 J FLNG MNT 4HOLE
View Part
09K722-40MS3
09K722-40MS3
Rosenberger
2.40MM VERTICAL JACK PCB 26.5GHZ
View Part
SF1621-60017
SF1621-60017
SV Microwave, Inc.
CONN 2.4MM JACK 50 OHM COMPRESS