RB068LAM150TR DIODE SCHOTTKY 150V 2A PMDTM
Mfr Part #:
RB068LAM150TR
Description:
DIODE SCHOTTKY 150V 2A PMDTM
Stock on Request
RB068LAM150TR Specifications Quick View
Voltage
RB068LAM150TR Description
Short technical summary and product information.
DIODE SCHOTTKY 150V 2A PMDTM
RB068LAM150TR Quick Information
REACH Status: REACH Unaffected
RB068LAM150TR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RB068LAM100TR
RB068LAM100TR
ROHM Semiconductor
DIODE SCHOTTKY 100V 2A PMDTM
View Part
RB068LAM100TFTR
RB068LAM100TFTR
DIODE SCHOTTKY 100V 2A PMDTM