RB068LAM100TFTR DIODE SCHOTTKY 100V 2A PMDTM
Mfr Part #:
RB068LAM100TFTR
Mfr Name: ROHM Semiconductor
ROHM Semiconductor
Description:
DIODE SCHOTTKY 100V 2A PMDTM
Stock on Request
RB068LAM100TFTR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
RB068LAM100TFTR Description
Short technical summary and product information.
DIODE SCHOTTKY 100V 2A PMDTM
RB068LAM100TFTR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
RB068LAM100TFTR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RB068LAM100TR
RB068LAM100TR
ROHM Semiconductor
DIODE SCHOTTKY 100V 2A PMDTM
View Part
RB068LAM150TR
RB068LAM150TR
DIODE SCHOTTKY 150V 2A PMDTM