FKP3J001502B00JSC9 CAP FILM 150PF 5% 630VDC RAD
Mfr Part #:
FKP3J001502B00JSC9
Mfr Name: WIMA
WIMA
Description:
CAP FILM 150PF 5% 630VDC RAD
Stock on Request
FKP3J001502B00JSC9 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
FKP3J001502B00JSC9 Description
Short technical summary and product information.
CAP FILM 150PF 5% 630VDC RAD
FKP3J001502B00JSC9 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FKP3J001502B00JSC9 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FKP3J001502B00JSSD
FKP3J001502B00JSSD
TAW ELECTRONICS, INC
FKP 3 150 pF 630 VDC 3x8.5x10 PC