FKP3J001502B00JSSD FKP 3 150 pF 630 VDC 3x8.5x10 PC
Mfr Part #:
FKP3J001502B00JSSD
Mfr Name: TAW ELECTRONICS, INC
TAW ELECTRONICS, INC
Description:
FKP 3 150 pF 630 VDC 3x8.5x10 PC
Stock on Request
FKP3J001502B00JSSD Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
FKP3J001502B00JSSD Description
Short technical summary and product information.
FKP3J001502B00JSSD Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FKP3J001502B00JSSD Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FKP3J001502B00JSC9
FKP3J001502B00JSC9
WIMA
CAP FILM 150PF 5% 630VDC RAD