C870DF35500AA0J CAP FILM 50UF 5% 470VAC RADIAL
Mfr Part #:
C870DF35500AA0J
Mfr Name: KEMET
KEMET
Description:
CAP FILM 50UF 5% 470VAC RADIAL
Stock on Request
C870DF35500AA0J Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Mounting Type
Operating Temperature
Termination
Tolerance
Voltage Rating
C870DF35500AA0J Description
Short technical summary and product information.
CAP FILM 50UF 5% 470VAC RADIAL