BK8/ABC-10-R FUSE CERM 10A 250VAC 125VDC 3AB
Mfr Part #:
BK8/ABC-10-R
Mfr Name: Eaton - Electronics Division
Eaton - Electronics Division
Description:
FUSE CERM 10A 250VAC 125VDC 3AB
Stock on Request
BK8/ABC-10-R Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Approval Agency
Breaking Capacity @ Rated Voltage
Current Rating (Amps)
Fuse Type
Melting I²t
Mounting Type
Response Time
Size
Voltage Rating
BK8/ABC-10-R Description
Short technical summary and product information.