15GL-180-0030-E SWITCH PUSHBUTTON
Mfr Part #:
15GL-180-0030-E
Mfr Name: NIDEC
NIDEC
Description:
SWITCH PUSHBUTTON
Stock on Request
15GL-180-0030-E Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Marking
15GL-180-0030-E Description
Short technical summary and product information.
SWITCH PUSHBUTTON
15GL-180-0030-E Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
15GL-180-0030-E Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
EP12SD1AVBE
EP12SD1AVBE
C&K
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V
View Part
K12GOBK1.56/12N
K12GOBK1.56/12N
C&K
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.1A 30V
View Part
D6R40 F1 LFS
D6R40 F1 LFS
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 32V
8125J83ZBE22
8125J83ZBE22
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V