VLS252010T-1R0N FIXED IND 1UH 1.7A 85 MOHM SMD
Mfr Part #:
VLS252010T-1R0N
Available from 2 distributors
Mfr Name: TDK Corporation
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 1UH 1.7A 85 MOHM SMD
Total Stock: 662 pcs
VLS252010T-1R0N Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
93 pcs
93 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
569 pcs
Qty Price
QtyPrice
1 On Request On Request On Request On Request 2026-04-21 02:15:27
VLS252010T-1R0N Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
VLS252010T-1R0N Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 1UH 1.7A 85 MOHM SMD