UF224S18 KIT CONVERTER DC-DC 18V SGL OUT
Mfr Part #:
UF224S18
Mfr Name: CUI Inc.
CUI Inc.
Description:
KIT CONVERTER DC-DC 18V SGL OUT
Stock on Request
UF224S18 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Accessory Type
For Use With
UF224S18 Description
Short technical summary and product information.
UF224S18 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
UF224S18 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
UF224S36
UF224S36
CUI Inc.
KIT CONVERTER DC-DC 36V SGL OUT
View Part
UF224S75
UF224S75
KIT CONVERTER DC-DC 75V SGL OUT