TVR10680KSYAA Varistor 10mm 68V
Mfr Part #:
TVR10680KSYAA
Mfr Name: Thinking Electronics Industrial Co.
Thinking Electronics Industrial Co.
Description:
Varistor 10mm 68V
Stock on Request
TVR10680KSYAA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
TVR10680KSYAA Description
Short technical summary and product information.
Varistor 10mm 68V
TVR10680KSYAA Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
TVR10680KSYAA Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MOV-10D680K
MOV-10D680K
Bourns
VARISTOR 68V 500A DISC 10MM
View Part
MOV-10D680KTR
MOV-10D680KTR
Bourns
VARISTOR 68V 500A DISC 10MM