MOV-10D680K VARISTOR 68V 500A DISC 10MM
Mfr Part #:
MOV-10D680K
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
VARISTOR 68V 500A DISC 10MM
Stock on Request
MOV-10D680K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Frequency
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
MOV-10D680K Description
Short technical summary and product information.
VARISTOR 68V 500A DISC 10MM
MOV-10D680K Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MOV-10D680K Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MOV-10D680KTR
MOV-10D680KTR
Bourns
VARISTOR 68V 500A DISC 10MM