SU1D63AC CB PROTECTOR 1P 63A
Mfr Part #:
SU1D63AC
Mfr Name: Weidmüller
Weidmüller
Description:
CB PROTECTOR 1P 63A
Stock on Request
SU1D63AC Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Actuator Type
Current Rating (Amps)
Illumination
Mounting Type
Number of Poles
Voltage Rating
SU1D63AC Description
Short technical summary and product information.
CB PROTECTOR 1P 63A
SU1D63AC Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SU1D63AC Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
1B63UR
1B63UR
Altech Corporation
1B63UR 63A MCB B CHAR 1 P 277VAC
View Part
1C63UR
1C63UR
Altech Corporation
1C63UR 63A MCB C CHAR 1 P 277VAC
View Part
4230-T110-K0BU-63A
4230-T110-K0BU-63A
E-T-A
CIR BRK THERM-M 63A 240VAC/60VDC
4230-T110-K0DU-63A
4230-T110-K0DU-63A
E-T-A