SMC5K14A-M3/H TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Mfr Part #:
SMC5K14A-M3/H
Mfr Name: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Stock on Request
SMC5K14A-M3/H Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Power Line Protection
Supplier Device Package
Type
Unidirectional Channels
Voltage
SMC5K14A-M3/H Description
Short technical summary and product information.
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
SMC5K14A-M3/H Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SMC5K14A-M3/H Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SMC5K14A-M3/I
SMC5K14A-M3/I
View Part
5.0SMCJ14A
5.0SMCJ14A
Good-Ark Semiconductor
TVS, UNI-DIR, 5000W, 14V, DO-214
View Part
5.0SMDJ14A/TR13
5.0SMDJ14A/TR13
Yageo
5.0SMDJ, DO-214AB, 14V, 23.2V, R