SM4001-CT DIODE GP 50V 1A MELF DO-213AB
Mfr Part #:
SM4001-CT
Mfr Name: Diotec Semiconductor
Diotec Semiconductor
Description:
DIODE GP 50V 1A MELF DO-213AB
Stock on Request
SM4001-CT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Reverse Recovery Time (trr)
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
SM4001-CT Description
Short technical summary and product information.
DIODE GP 50V 1A MELF DO-213AB
SM4001-CT Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
SM4001-CT Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
SM4004
SM4004
Diotec Semiconductor
DIODE GP 400V 1A MELF DO-213AB
View Part
DIODE GP 100V 1A MELF DO-213AB
View Part
DIODE GP 1KV 1A MELF DO-213AB
DIODE GP 50V 1A MELF DO-213AB