S-1312B27-M5T1U3 IC REG LINEAR 2.7V 150MA SOT23-5
Mfr Part #:
S-1312B27-M5T1U3
Mfr Name: ABLIC Inc.
ABLIC Inc.
Description:
IC REG LINEAR 2.7V 150MA SOT23-5
Stock on Request
S-1312B27-M5T1U3 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
S-1312B27-M5T1U3 Description
Short technical summary and product information.
S-1312B27-M5T1U3 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
S-1312B27-M5T1U3 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
S-1312B28-M5T1U3
S-1312B28-M5T1U3
ABLIC Inc.
IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5
View Part
S-1312D25-M5T1U3
S-1312D25-M5T1U3
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SOT23-5