RW1S5CAR500JE RES SMD 500M OHM 5% 1.5W J LEAD
Mfr Part #:
RW1S5CAR500JE
Mfr Name: Ohmite
Ohmite
Description:
RES SMD 500M OHM 5% 1.5W J LEAD
Stock on Request
RW1S5CAR500JE Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Composition
Features
Height
Number of Terminations
Operating Temperature
Power (Watts)
Resistance
Size
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
Tolerance
RW1S5CAR500JE Description
Short technical summary and product information.
RW1S5CAR500JE Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
RW1S5CAR500JE Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RW1S5CAR500JT
RW1S5CAR500JT
Ohmite
RES 0.5 OHM 5% 1.5W J LEAD
View Part
RW1S5CAR500JET
RW1S5CAR500JET
RES 0.5 OHM 5% 1.5W J LEAD
View Part
RW1S5CAR500J
RW1S5CAR500J
RES 0.5 OHM 5% 1.5W J LEAD