RP12-1205SA DC DC CONVERTER 5V 12W
Mfr Part #:
RP12-1205SA
Mfr Name: Recom Power
Recom Power
Description:
DC DC CONVERTER 5V 12W
Stock on Request
RP12-1205SA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Control Features
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
RP12-1205SA Description
Short technical summary and product information.
DC DC CONVERTER 5V 12W
RP12-1205SA Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
RP12-1205SA Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MT12A-1205SI
MT12A-1205SI
Kaga Electronics USA
DC DC CONVERTER 5.1V 12W