MT12A-1205SI DC DC CONVERTER 5.1V 12W
Mfr Part #:
MT12A-1205SI
Mfr Name: Kaga Electronics USA
Kaga Electronics USA
Description:
DC DC CONVERTER 5.1V 12W
Stock on Request
MT12A-1205SI Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Control Features
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
MT12A-1205SI Description
Short technical summary and product information.
DC DC CONVERTER 5.1V 12W
MT12A-1205SI Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MT12A-1205SI Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RP12-1205SA
RP12-1205SA
Recom Power
DC DC CONVERTER 5V 12W