RH5RZ27CA-T1-FE IC REG LINEAR 2.7V 100MA SOT89-3
Mfr Part #:
RH5RZ27CA-T1-FE
Description:
IC REG LINEAR 2.7V 100MA SOT89-3
Stock on Request
RH5RZ27CA-T1-FE Specifications Quick View
Manufacturer Name
Control Features
Voltage Dropout (Max)
RH5RZ27CA-T1-FE Description
Short technical summary and product information.
RH5RZ27CA-T1-FE Quick Information
REACH Status: REACH Unaffected
RH5RZ27CA-T1-FE Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RH5RZ25CA-T1-FE
RH5RZ25CA-T1-FE
Nisshinbo Micro Devices
IC REG LINEAR 2.5V 100MA SOT89-3