RH5RZ25CA-T1-FE IC REG LINEAR 2.5V 100MA SOT89-3
Mfr Part #:
RH5RZ25CA-T1-FE
Mfr Name: Nisshinbo Micro Devices
Nisshinbo Micro Devices
Description:
IC REG LINEAR 2.5V 100MA SOT89-3
Stock on Request
RH5RZ25CA-T1-FE Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
RH5RZ25CA-T1-FE Description
Short technical summary and product information.
RH5RZ25CA-T1-FE Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
RH5RZ25CA-T1-FE Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RH5RZ27CA-T1-FE
RH5RZ27CA-T1-FE
Nisshinbo Micro Devices
IC REG LINEAR 2.7V 100MA SOT89-3