RB058LAM-30TR DIODE SCHOTTKY 30V 3A PMDTM
Mfr Part #:
RB058LAM-30TR
Mfr Name: ROHM Semiconductor
ROHM Semiconductor
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 3A PMDTM
Stock on Request
RB058LAM-30TR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
RB058LAM-30TR Description
Short technical summary and product information.
DIODE SCHOTTKY 30V 3A PMDTM
RB058LAM-30TR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
RB058LAM-30TR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RB055LAM-60TFTR
RB055LAM-60TFTR
ROHM Semiconductor
DIODE SCHOTTKY 60V 3A PMDTM
View Part
RB055LAM-60TR
RB055LAM-60TR
DIODE SCHOTTKY 60V 3A PMDTM