RB055LAM-60TFTR DIODE SCHOTTKY 60V 3A PMDTM
Mfr Part #:
RB055LAM-60TFTR
Description:
DIODE SCHOTTKY 60V 3A PMDTM
Stock on Request
RB055LAM-60TFTR Specifications Quick View
Voltage
RB055LAM-60TFTR Description
Short technical summary and product information.
DIODE SCHOTTKY 60V 3A PMDTM
RB055LAM-60TFTR Quick Information
REACH Status: REACH Unaffected
RB055LAM-60TFTR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RB058LAM-30TR
RB058LAM-30TR
ROHM Semiconductor
DIODE SCHOTTKY 30V 3A PMDTM
View Part
RB055LAM-60TR
RB055LAM-60TR
DIODE SCHOTTKY 60V 3A PMDTM