PT6KV-473A2020-E TRIMMER 4K OHM LINEAR
Mfr Part #:
PT6KV-473A2020-E
Mfr Name: Amphenol Piher
Amphenol Piher
Description:
TRIMMER 4K OHM LINEAR
Stock on Request
PT6KV-473A2020-E Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Adjustment Type
Mounting Type
Number of Turns
Power (Watts)
Resistance
Resistive Material
Size
Temperature Coefficient
Termination Style
Tolerance
PT6KV-473A2020-E Description
Short technical summary and product information.
TRIMMER 4K OHM LINEAR
PT6KV-473A2020-E Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PT6KV-473A2020-E Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
PT6KV-473A2020
PT6KV-473A2020
Amphenol Piher
POT 47K OHM LINEAR
View Part
PT6KV-473A2020-PM
PT6KV-473A2020-PM
6MM TRIMMER POTENTIOMETER THT