PA4343.332ANLT FIXED IND 3.3UH 19A 6.2 MOHM SMD
Mfr Part #:
PA4343.332ANLT
Mfr Name: Pulse Electronics
Pulse Electronics
Description:
FIXED IND 3.3UH 19A 6.2 MOHM SMD
Stock on Request
PA4343.332ANLT Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Shielding
Size
Tolerance
Type
PA4343.332ANLT Description
Short technical summary and product information.
PA4343.332ANLT Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
PA4343.332ANLT Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
AMDLA1306Q-3R3MT
AMDLA1306Q-3R3MT
Abracon LLC