P6KE510A/B P6KE, DO-204AC, 434V, 698V, BOX
Mfr Part #:
P6KE510A/B
Mfr Name: Yageo
Yageo
Description:
P6KE, DO-204AC, 434V, 698V, BOX
Stock on Request
P6KE510A/B Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Power Line Protection
Supplier Device Package
Type
Unidirectional Channels
Voltage
P6KE510A/B Description
Short technical summary and product information.
P6KE510A/B Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
P6KE510A/B Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
P6KE510A
P6KE510A
Good-Ark Semiconductor
TVS, UNI-DIR, 600W, 510V, DO-204