P6KE510A TVS, UNI-DIR, 600W, 510V, DO-204
Mfr Part #:
P6KE510A
Mfr Name: Good-Ark Semiconductor
Good-Ark Semiconductor
Description:
TVS, UNI-DIR, 600W, 510V, DO-204
Stock on Request
P6KE510A Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Current
Mounting Type
Operating Temperature
Power
Power Line Protection
Supplier Device Package
Type
Unidirectional Channels
Voltage
P6KE510A Description
Short technical summary and product information.
P6KE510A Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
P6KE510A Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
P6KE510A/B
P6KE510A/B
Yageo
P6KE, DO-204AC, 434V, 698V, BOX