NRS4018T4R7MDGJ FIXED IND 4.7UH 1.7A 84 MOHM SMD
Mfr Part #:
NRS4018T4R7MDGJ
Available from 2 distributors
Mfr Name: Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.7A 84 MOHM SMD
Total Stock: 1,670 pcs
NRS4018T4R7MDGJ Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
20 pcs
20 pcs On Request 1 On Request On Request 1970-01-01 00:30:01 On Request On Request
1,650 pcs
1650 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
NRS4018T4R7MDGJ Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
Type
NRS4018T4R7MDGJ Description
Short technical summary and product information.