NFS40-7607J AC/DC CONVERTER 5.1V 12V 5V 40W
Mfr Part #:
NFS40-7607J
Mfr Name: Artesyn Embedded Power
Artesyn Embedded Power
Description:
AC/DC CONVERTER 5.1V 12V 5V 40W
Stock on Request
NFS40-7607J Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
NFS40-7607J Description
Short technical summary and product information.