NCP4586DMU12TCG IC REG LINEAR 1.2V 150MA 4UDFN
Mfr Part #:
NCP4586DMU12TCG
Mfr Name: On Semiconductor
On Semiconductor
Description:
IC REG LINEAR 1.2V 150MA 4UDFN
Stock on Request
NCP4586DMU12TCG Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Control Features
Current
Mounting Type
Number of Regulators
Operating Temperature
Output Configuration
Output Type
PSRR
Protection Features
Supplier Device Package
Voltage
Voltage Dropout (Max)
NCP4586DMU12TCG Description
Short technical summary and product information.
IC REG LINEAR 1.2V 150MA 4UDFN
NCP4586DMU12TCG Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
NCP4586DMU12TCG Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
NCP4586DMU14TCG
NCP4586DMU14TCG
On Semiconductor
IC REG LINEAR 1.4V 150MA 4UDFN