MSB25MH-13 BRIDGE RECT 1P 1KV 2.5A 4MSBL
Mfr Part #:
MSB25MH-13
Mfr Name: Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Description:
BRIDGE RECT 1P 1KV 2.5A 4MSBL
Stock on Request
MSB25MH-13 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Supplier Device Package
Technology
Voltage
MSB25MH-13 Description
Short technical summary and product information.
BRIDGE RECT 1P 1KV 2.5A 4MSBL
MSB25MH-13 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MSB25MH-13 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MSB30M-13
MSB30M-13
Diodes Incorporated
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 3A 4MSBL
View Part
MSB15MH-13
MSB15MH-13
BRIDGE RECT 1P 1KV 1.5A 4MSBL