MMI-P1M-COL-42 METAL COLLET SIZE 1, 4.2MM, IP50
Mfr Part #:
MMI-P1M-COL-42
Mfr Name: Adam Technologies Inc
Adam Technologies Inc
Description:
METAL COLLET SIZE 1, 4.2MM, IP50
Stock on Request
MMI-P1M-COL-42 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Accessory Type
Features
For Use With
Material
Shell Size
MMI-P1M-COL-42 Description
Short technical summary and product information.
MMI-P1M-COL-42 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MMI-P1M-COL-42 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MMI-P1M-COL-62
MMI-P1M-COL-62
Adam Technologies Inc
METAL COLLET SIZE 1, 6.2MM, IP50
View Part
MMI-P1M-COL-72
MMI-P1M-COL-72
METAL COLLET SIZE 1, 7.2MM, IP50