MM35 1R550-DIN ICL 1.5 OHM 25% 50A 68MM
Mfr Part #:
MM35 1R550-DIN
Mfr Name: Ametherm Inc
Ametherm Inc
Description:
ICL 1.5 OHM 25% 50A 68MM
Stock on Request
MM35 1R550-DIN Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diameter
Lead Spacing
R @ 25°C
R @ Current
Tolerance
MM35 1R550-DIN Description
Short technical summary and product information.
ICL 1.5 OHM 25% 50A 68MM
MM35 1R550-DIN Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MM35 1R550-DIN Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MM35 1R550
MM35 1R550
Ametherm Inc
ICL 1.5 OHM 25% 50A 68MM