MCN12CD100D CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
Mfr Part #:
MCN12CD100D
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
Stock on Request
MCN12CD100D Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
MCN12CD100D Description
Short technical summary and product information.
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210