MC12CD100D-TF CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
Mfr Part #:
MC12CD100D-TF
Mfr Name: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Description:
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
Stock on Request
MC12CD100D-TF Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance
Dielectric Material
Features
Height
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Tolerance
Voltage
MC12CD100D-TF Description
Short technical summary and product information.
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
MC12CD100D-TF Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MC12CD100D-TF Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MC12CD100D
MC12CD100D
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
View Part
MC12CD100D-F
MC12CD100D-F
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
View Part
MC12CD100D-T
MC12CD100D-T
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210
MCN12CD100D
MCN12CD100D
CAP MICA 10PF 0.5PF 500V 1210