MBR20030CTR DIODE MODULE 30V 200A 2TOWER
Mfr Part #:
MBR20030CTR
Mfr Name: GeneSiC Semiconductor
GeneSiC Semiconductor
Description:
DIODE MODULE 30V 200A 2TOWER
Stock on Request
MBR20030CTR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Configuration
Mounting Type
Operating Temperature
Speed
Supplier Device Package
Technology
Voltage
MBR20030CTR Description
Short technical summary and product information.
DIODE MODULE 30V 200A 2TOWER
MBR20030CTR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
MBR20030CTR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
MBR40040CTR
MBR40040CTR
GeneSiC Semiconductor
DIODE MODULE 40V 200A 2TOWER