LHL08TB330KH FIXED IND 33UH 1.4A 100 MOHM TH
Mfr Part #:
LHL08TB330KH
Mfr Name: Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 33UH 1.4A 100 MOHM TH
Stock on Request
LHL08TB330KH Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
LHL08TB330KH Description
Short technical summary and product information.
LHL08TB330KH Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
LHL08TB330KH Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LHL08TB330K
LHL08TB330K
Taiyo Yuden