LHL08TB270KC FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH
Mfr Part #:
LHL08TB270KC
Mfr Name: Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH
Stock on Request
LHL08TB270KC Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
LHL08TB270KC Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH
LHL08TB270KC Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
LHL08TB270KC Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LHL08TB270K
LHL08TB270K
Taiyo Yuden
FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH
View Part
LHL08NB270K
LHL08NB270K
FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH
View Part
LHL08TB270KS
LHL08TB270KS
FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH