LHL08NB270K FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH
Mfr Part #:
LHL08NB270K
Mfr Name: Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH
Stock on Request
LHL08NB270K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
LHL08NB270K Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 27UH 1.5A 91 MOHM TH