LAP02KR101K FIXED IND 100UH 44MA 12 OHM TH
Mfr Part #:
LAP02KR101K
Mfr Name: Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Description:
FIXED IND 100UH 44MA 12 OHM TH
Stock on Request
LAP02KR101K Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
LAP02KR101K Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 100UH 44MA 12 OHM TH