KP1830215013W CAP FILM 1500PF 2.5% 100VDC RAD
Mfr Part #:
KP1830215013W
Mfr Name: VISHAY/BC
VISHAY/BC
Description:
CAP FILM 1500PF 2.5% 100VDC RAD
Stock on Request
KP1830215013W Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
KP1830215013W Description
Short technical summary and product information.
KP1830215013W Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
KP1830215013W Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
KP1830215013
KP1830215013
VISHAY/BC