GLFR1608T680M-LR FIXED IND 68UH 90MA 4 OHM SMD
Mfr Part #:
GLFR1608T680M-LR
Available from 1 distributors
Mfr Name: TDK Corporation
TDK Corporation
Description:
FIXED IND 68UH 90MA 4 OHM SMD
Total Stock: 2,765 pcs
GLFR1608T680M-LR Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
2,765 pcs
2765 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
GLFR1608T680M-LR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
GLFR1608T680M-LR Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 68UH 90MA 4 OHM SMD
GLFR1608T680M-LR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
GLFR1608T680M-LR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
GLFR1608T680M-LRHF
GLFR1608T680M-LRHF
TDK Corporation
FIXED IND 68UH 90MA 4 OHM SMD