G33N03D52 N30V, 33A,RD<13M@10V,VTH1V~3V, D
Mfr Part #:
G33N03D52
Mfr Name: Goford Semiconductor
Goford Semiconductor
Description:
N30V, 33A,RD<13M@10V,VTH1V~3V, D
Stock on Request
G33N03D52 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Drain to Source Voltage (Vdss)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
FET Type
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
Mounting Type
Operating Temperature
Power Dissipation (Max)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
Supplier Device Package
Technology
Vgs (Max)
Vgs(th) (Max) @ Id
G33N03D52 Description
Short technical summary and product information.