FST-11A-11 CABLE FLXSTRP 11POS 1.27MM 1"
Mfr Part #:
FST-11A-11
Mfr Name: TE Connectivity
TE Connectivity
Description:
CABLE FLXSTRP 11POS 1.27MM 1"
Stock on Request
FST-11A-11 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
FST-11A-11 Description
Short technical summary and product information.
CABLE FLXSTRP 11POS 1.27MM 1"
FST-11A-11 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FST-11A-11 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TE Connectivity
CABLE FLXSTRP 11POS 1.27MM 0.5"
View Part
FSP-12A-11
FSP-12A-11
CABLE FLXSTRP 11POS 1.27MM 2"