FSP-21A-12 CABLE FLXSTRP 12POS 2.54MM 1"
Mfr Part #:
FSP-21A-12
Description:
CABLE FLXSTRP 12POS 2.54MM 1"
Stock on Request
FSP-21A-12 Specifications Quick View
Termination Style
FSP-21A-12 Description
Short technical summary and product information.
CABLE FLXSTRP 12POS 2.54MM 1"
FSP-21A-12 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FSP-21A-12 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TE Connectivity
CABLE FLXSTRP 12POS 2.54MM 2.1"
View Part
CABLE FLXSTRP 12POS 2.54MM 3.25"
View Part
CABLE FLXSTRP 12POS 2.54MM 2.4"
CABLE FLXSTRP 12POS 2.54MM 2.7"