FSK-22.5A-10 CABLE FLXSTRP 10POS 2.54MM 2.5"
Mfr Part #:
FSK-22.5A-10
Mfr Name: TE Connectivity
TE Connectivity
Description:
CABLE FLXSTRP 10POS 2.54MM 2.5"
Stock on Request
FSK-22.5A-10 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
FSK-22.5A-10 Description
Short technical summary and product information.
FSK-22.5A-10 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FSK-22.5A-10 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TE Connectivity
CABLE FLXSTRP 10POS 2.54MM 1.1"
View Part
CABLE FLXSTRP 10POS 2.54MM 1.5"
View Part
FSK-22A-10
FSK-22A-10
CABLE FLXSTRP 10POS 2.54MM 2"
CABLE FLXSTRP 10POS 2.54MM 1.9"