FKP1T001004B00KSSD FKP 1 100 pF 1600 VDC 5x11x18 PC
Mfr Part #:
FKP1T001004B00KSSD
Mfr Name: WIMA
WIMA
Description:
FKP 1 100 pF 1600 VDC 5x11x18 PC
Stock on Request
FKP1T001004B00KSSD Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
FKP1T001004B00KSSD Description
Short technical summary and product information.
FKP1T001004B00KSSD Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FKP1T001004B00KSSD Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FKP1T001004B00KI00
FKP1T001004B00KI00
TAW ELECTRONICS, INC