FKP1T001004B00KI00 FKP 1 100 PF 1600 VDC 5X11X18 PC
Mfr Part #:
FKP1T001004B00KI00
Mfr Name: TAW ELECTRONICS, INC
TAW ELECTRONICS, INC
Description:
FKP 1 100 PF 1600 VDC 5X11X18 PC
Stock on Request
FKP1T001004B00KI00 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Capacitance
Dielectric Material
Height
Lead Spacing
Mounting Type
Operating Temperature
Ratings
Size
Termination
Tolerance
Voltage Rating
FKP1T001004B00KI00 Description
Short technical summary and product information.
FKP1T001004B00KI00 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FKP1T001004B00KI00 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FKP1T001004B00KSSD
FKP1T001004B00KSSD
WIMA