EK500V-02P-BK TERM BLK 2POS 5.00MM SCRW PLG
Mfr Part #:
EK500V-02P-BK
Mfr Name: Dinkle Corporation, USA
Dinkle Corporation, USA
Description:
TERM BLK 2POS 5.00MM SCRW PLG
Stock on Request
EK500V-02P-BK Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Color
Current
Mating Orientation
Mounting Type
Number of Levels
Pitch
Positions Per Level
Voltage
Wire Gauge
Wire Termination
EK500V-02P-BK Description
Short technical summary and product information.
TERM BLK 2POS 5.00MM SCRW PLG
EK500V-02P-BK Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
EK500V-02P-BK Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
Phoenix Contact
TERM BLK 2POS SIDE ENTRY 5MM PCB
View Part
Phoenix Contact
View Part
EK508V-02P-BK
EK508V-02P-BK
Dinkle Corporation, USA
TERM BLK 2POS 5.00MM SCRW PLG